Akocak Köyü Madımak Şenliği

YOZGAT AKOCAK KÖYÜ MADIMAK ŞENLİĞİ

 

Her yıl düzenli olarak düzenlenen madımak şenliği Akocak Köyü halkını bir arada toplamaya örf, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılmaktadır. Köy halkımızın büyük bir çoğunluğu çevre şehirlerde ve yurt dışında oluşundan dolayı herkese uygun bir tarihte yapılması planlanmaktadır. Amaç tüm halkımızla bir arada bulundurmaktır. Büyüyen nüfus , ekonomik kazanç ve iş yoğunluğu nedeniyle artık akrabalarımızı dahi görememekteyiz. Bu nedenle Madımak Şenliği hazırlayan, yöneten ve halkımıza çok büyük işler düşmektedir. Lütfen katılımın yoğun olması için elinizden gelenleri yapmanızı istiyoruz.
– Yapılacak olan madımak şeniliğimizden bir gün önce  mezarlığımızın yanında tüm ecdadımıza mevlit okutulmaktadır.

– Sabah 10:00 itibariyle Madımak şenliğimiz başlamaktadır.

– Şenliğimize yurdumuzun her yerinde ve yurt dışında bulunan gurbetçi hemşerilerimizi de köyümüze bekliyoruz.

– Tüm hemşerilerimizi şenlik öncesi ve sonrası dernek yönetimimize bu iş için uğraşan köylülerimize maddi ve manevi destek de bulunmalarını rica ediyoruz.

– Köyümüze gelecek olan tüm köylülerimiz en az bir ağaç olmak üzere köyümüzü yeşillendirmek amacı ile ağaç dikmeye davet ediyoruz yeni nesillere yeşil bir köy bırakmak için herkesi bu konuya duyarlı olmaya çağırıyoruz.

– Köyümüze sadece şenlik için günü birlik gelinmemesi mümkün olduğunca daha uzun süre ve tatil amaçlıda gelinerek köyümüze daha yaşanır bir çevre bırakalım.

– Köyümüzde yapılacak her etkinliklerde ön fikirli olunmamalı yapıcı ve yol gösterici fikirlerinizle katkıda bulunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.